Titulní strana  •Tipy a rady  •Aditivace olejů - kdy a proč ji udělat?

04/02   Aditivace olejů - kdy a proč ji udělat?

Každý motorista si musí uvědomit, že základem kvalitního mazání je mít kvalitní motorový či převodový olej, protože právě ten se musí postarat o to, aby dokonale odolával vysokým tlakům, teplotám, oxidaci apod.

Aditivovat olej doporučuji tehdy, pokud zjistíme, že motor má najeto již více kilometrů nebo vykazuje vyšší spotřebu oleje, pohonných hmot, má nízké kompresní tlaky, hlučnost a jiné opotřebení nebo když se rozhodneme motor nebo převodovku jenom preventivně chránit proti tvorbě otěrových kovů apod. Před vlastní aditivací si musíme uvědomit, že žádné aditivum Vám nikdy neudělá generálku motoru či převodovky. Pokud Vám někdo něco takového někdy tvrdil, vědomě Vám lhal.

V dnešní době se na našem trhu objevuje spousta aditivačních prostředků a je velice těžké si správně vybrat. Dnes naše společnost ve svém programu nabízí mnoho aditivačních přípravků na zlepšení tření a ochranu motoru, převodovky, a to s krátkodobým (15-20 tis.km) nebo dlouhodobým působením (až 50 tis.km). Tyto aditivační látky jsou založeny na molekulární bázi/zesilují únosnost mazacího filmu/ s obsahem disulfidu molybdenu (MoS2) nebo obsahují různé sloučeniny kovu, které se vstřebávají do krystalické struktury kovu a tím vytváří s materiálem tzv. „chemickou slitinu“. Po aplikaci pak dokážou snížit tření motoru v průměru o 40 % u převodovky dokonce až o 70 %. Tyto aditivační přípravky zesilují únosnost mazacího filmu, snižují tření pohyblivých částí a dokážou vyrovnat nerovnosti povrchu materiálu. A právě snížením tření a vyrovnáním a vyhlazením povrchu materiálu se sníží teplota motoru, oxidace, výrazně se snižuje tvorba otěrových kovů, prodlouží se kilometrový proběh oleje apod. Dobře aplikované aditivum dokonale chrání součástky motoru, převodovky jak na povrchu, tak i do hloubky materiálu cca. 2-4 um. Na Vaše přání Vám naše společnost změří hlučnost motoru počítačovým testem.

Hlavní zásady aplikace aditiv

logo

MADOIL s.r.o.

Sovadinova 3552/10a, 690 02 Břeclav

Volejte ZDARMA: 800 213 214

info@madoil.cz www.madoil-servis.cz www.madoil-shop.cz www.madlube.cz www.olejnicka.cz

Po - Pá 7:00 - 16:30 | So: 8:00 - 11:00