Titulní strana  •Tipy a rady  •Příprava vozidla na letní dovolenou

22/06   Příprava vozidla na letní dovolenou

Doba dovolených se nezadržitelně blíží a všichni se na ni těšíme. Ať už se vydáte k moři nebo zvolíte dovolenou v naší zemi, čeká Vás dlouhá cesta v autě. V místě Vašeho pobytu Vás také čeká spousta výjezdů, a tak se tam na své auto musíte na 100 % spolehnout a pokud možno nehledat neznámý servis.

Nachystali jsme pro Vás několikadílný seriál o tom, jak své auto na cestu připravit a abyste se nemuseli, pokud možno o nic starat, a dovolenou mohli prožít v klidu. 

DÍL 1: Palivo

Palivo je klíčovou součástí pro každou cestu. Zkrátka bez paliva nikam neodjedete. Proto by se mělo dbát na kvalitní a čisté palivo. Jak se říká – „Jste to, co jíte“, tak u auta to platí zrovna tak. Pokud se tedy rozhodujete, čím své auto nakrmit, tak sáhněte po aditivovaném palivu.

Pokud máte nafťáka, tak rozhodně sáhněte po naší aditivované motorové naftě Extra Drive Diesel®. Je to aditivovavná nafta, která částečně zvyšuje výkon motoru, má příznivější skladbu výfukových plynů a má vliv na delší životnost motoru.

Přijďte si k nám natankovat. Pro svůj motor dopřejete to nejlepší.

Přečtěte si více o naší prémiové motorové naftě MOL Extra Drive Diesel®

Díl 2: Dobře vidět za všech podmínek

Momentálně nám dost prší. Což pro přírodu rozhodně není špatně, ale pro jízdu v autě to znamená zhoršený výhled. Máte dvě možnosti, jak to řešit – Buď stěrače anebo vsadit na moderní nanotechnologii. A právě takovou v našem servisu provádíme. Čelní sklo Vám ošetříme speciální nano technologií a ta způsobí, že tenký film nad sklem bude k vodě rezistentní. Je to tzv. Efekt lotosového květu.

Podívejte se na naše video, jak takový efekt při jízdě vypadá.

Na ošetření čelního skla se můžete objednat ZDE

Díl 3: Vidět a být viděn

Zlaté pravidlo, které platí při jízdě v autě od nepaměti. Abyste dobře viděli přes čelní sklo jsme poradili v přechozím příspěvku. A abyste dobře viděli na cestu a aby Vás ostatní dobře viděli, k tomu je zapotřebí mít dobře seřízené světlomety, a hlavně musejí být paraboly světlometů čisté.

Světlomety jsou většinou vyrobeny z plexy skla. Ty ale časem umějí zmatnit a zajít. Tím pádem se prostupnost světla značně zhorší. Opět máte 2 možnosti: Buď si koupíte nové. To Vás ale čekají vyšší pořizovací náklady. Anebo si je necháte vyleštit. Zde jsou náklady neporovnatelně nižší a výsledek rozhodně stojí za to.

Podívejte se na naše video, jak to u nás děláme ZDE
Na renovaci krycích skel světlometů se objednejte ZDE

Díl 4: Klimatizace – Na čistém vzduchu v autě záleží

Při jízdě v autě na dovolenou strávíte několik hodin. Při teplém počasí máte v autě samozřejmě puštěnou klimatizaci. Několik hodin tedy vy a všichni kdo jsou v autě dýcháte to, co z klimatizace vystupuje. V klimatizaci se mohou držet různé bakterie a viry, které jsou nejenom zdrojem nepříjemného zápachu, ale také mohou způsobovat různé nemoci. A to víc je to nebezpečné, pokud jste alergici nebo astmatici.

Proto před delší jízdou doporučujeme klimatizaci vyčistit! 
Na čištění klimatizace se objednejte ZDE

Díl 5: Výměna oleje

Pokud je palivo pomyslná potrava pro vaše vozidlo, tak olej je pomyslná krev. Každý olej má určitý proběh. U olejů tzv. Long life to může být od výměny oleje až 30 000 km. Počítejte ale s tím, že na dovolené můžete ujet až x-tisíc kilometrů. Proto je důležité před každou jízdou zvážit, zda není důležité před jízdou olej vyměnit.

Objednejte se na výměnu oleje v motoru

Díl 6: Dezinfekce na cestu

Letošní sezóna je díky Coronaviru bohužel taková, jaká je a při cestách (nejen do zahraničí) musíme dbát zvýšené hygieny. V nabídce stále máme dezinfekci Anti-Covid v 500ml rozprašovači, a také populární cestovní dezinfekci Sani Mani s vůní citrónu.

Můžete si je koupit na naší prodejně nebo na e-shopu.

Anti-COVID 500ml s rozprašovačem
Cestovní dezinfekční gel SANI+ MANI, s citrónovou vůní

Díl 7: Prohlídka před cestou

V našem autoservisu jsme pro Vás nachystali službu, která se jmenuje „Příprava auta na letní dovolenou.“ Tato služba obsahuje:

To vše za zvýhodněnou cenu 550Kč. OBJEDNEJTE SE

logo

MADOIL s.r.o.

Sovadinova 3552/10a, 690 02 Břeclav

Volejte ZDARMA: 800 213 214

info@madoil.cz www.madoil-servis.cz www.madoil-shop.cz www.madlube.cz www.olejnicka.cz

Po - Pá 7:00 - 16:30 | So: 8:00 - 11:00